Dnes je 13. května 2024 a svátek má Servác 16°C | Zítra Bonifác 21°C

Hlášení místního rozhlasu ze dne 26.7.2019

Zcela novou akci – festival mladého umění a řemesel „Mezi stromy“ – pořádá v sobotu 27. července v zámeckém parku Obec Veselíčko.

Skupina historického šermu Družina z Bukovíka představí souboje rytířů jednotlivců i družin. Předvede ukázky táboření, vaření, stolování, odívání, nabídne lukostřelbu. Hlavní bitva je na pořadu od 18 hodin.

Studio bez kliky Romana Prokeše nabídne práci kovářů, tiskařskou dílnu, mincovnu, pražení kávy. Lidé mohou obdivovat i práci provazníka, sokolníka či malíře portrétisty. Děti uvidí dvě pohádky, dospělí zase parní stroj či koňskou stříkačku staré gardy hasičů Veselíčka.

Na návštěvníky čekají také koncerty kapel. Postupně zahrají Summer Trio Band, Duffy a Travellers. Na závěr to budou pražské skupiny rock@popoví JAMARON od 20 hodin a melodic-metaloví ANACREON od 21.30 hodin.

Občerstvení Sokolka zajistí pečené prase na rožni, grilovaný hermelín a klobásy, hranolkárnu, udírnu či piva různých druhů. Vstupné je symbolických 50 korun, pro děti zdarma.

Park bude z provozních důvodů v noci z pátku na sobotu uzavřen.