INFO: +420 581 793 255 | info@obec-veselicko.cz
Dnes je 3. října 2023 a svátek má Bohumil 13°C | Zítra František 17°C

Vodovod západní Veselíčko

Vodovod západní Veselíčko

Obec Veselíčko má záměr realizovat ve spolupráci s VaK Přerov a.s. výstavbu dříve plánovaného vodovodu pro západní část obce Za Lomem a Chatovou oblast. Nyní je naší snahou dopracovat projekt pro realizaci a uzavřít závazek majitelů domů, rekreačních objektů a jiných k připojení na vybudovaný vodovod. Bez těchto náležitostí není možné žádat o financování z dotačních zdrojů a v případě jejich získání projekt realizovat. Vzhledem k velmi malému počtu obyvatel a vysokým nákladům na vybudování vodovodu je hodnocení projektu z hlediska poskytnutí dotace velmi nízké. Čím větší počet závazků k připojení nemovitostí budeme mít uzavřený, tím bude větší pravděpodobnost, že projekt bude realizován.

V současné době zjišťujeme:

a)            Zda mají majitelé nemovitostí v dané oblasti zájem o připojení nemovitosti na vodovod pro odběr vody. V případě, že ano, byla jim zaslána smlouva o smlouvě budoucí o dodávce vody včetně závazku k připojení k vyplnění. Vzor smlouvy ke stažení: smlouva o smlouvě budoucí o dodávce vody

b)           Zda mají majitelé nemovitostí zájem o hromadné zpracování projektové dokumentace přípojky a zajištění územního rozhodnutí za cenu 6 050,- Kč včetně DPH za jednu přípojku od Ing. Jana Hladiše. Realizaci přípojky od hlavního řadu k nemovitosti si hradí majitelé dané nemovitosti.  

Dále obec zajímá, zda má někdo z dané oblasti k dispozici rozbory vody ze studní s nálezem překročené limitní hodnoty jakéhokoliv ukazatele nebo doklady o odběru pitné vody cisternou v předchozích letech z důvodu nedostatečné kapacity studny, případně doklad, že byla udělena výjimka k použití pitné vody z hlediska kvality pitné vody.

Pokud máte nějaké dotazy týkající se vodovodu západní Veselíčko, můžete je zasílat na gabriela.podlesna@obec-veselicko.cz, tel: 581 793 255, případně se obracejte na paní Sovovou: jerichal@centrum.cz

Sledujte nás i na sociálních sítích