Dnes je 13. května 2024 a svátek má Servác 15°C | Zítra Bonifác 21°C

Hlášení místního rozhlasu ze dne 22. 3. 2022

1. Oznamujeme občanům, že Obec Veselíčko pořádá ve středu 23. března od 17.30 hod. na obecním úřadě v Komunitní škole Veřejné slyšení na téma Kompenzace za kamenolom. Na programu bude: 6 let kroků obce za přítomnosti právníka obce, vyjádření zástupců společnosti Kamenolomy ČR a návrh dalšího postupu. Přijďte rozhodnout o budoucnosti.
  2. Muzeum Záhoří pořádá v sobotu 26. března vernisáž k výstavě Lazarety na vesnici od 16 hodin. Na slavnostní vernisáži zahraje hudebník Petr Vyňuchal. Na naučných panelech se seznámíte s historií napoleonských lazaretů na Veselíčku a pomníku padlých vojáků. Také se dozvíte o vlivu válek na lidovou slovesnost a prohlédnete si historické lékařské nástroje. Výstava bude po slavnostní vernisáži otevřena každou další sobotu od 16 do 18 hodin.
  3. Paní Šlosarová zve na Velikonoční výstavu prací šikovných rukou z Veselíčka, která se bude konat ve dnech 26. a 27. března v době od 13 do 17 hod. Návštěvníci, kteří přijdou mimo návštěvní dobu, můžou zvonit. Výstava se koná v domě č.p. 34.
  4. V tomto týdnu ve dnech od 21. do 24. března pořádá obec Veselíčko na obecním úřadě sbírku materiální pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny, kde mohou občané přispět. Budou se sbírat konzervy, paštiky, šampony, zubní pasty a kartáčky pro děti a dospělé. Sbírka bude po doplnění nákupu obce předána v pátek 25. března na základě výzvy Hasičského záchranného sboru OK v Krajském asistenčním centru pomoci uprchlíkům v Hanáckých kasárnách v Olomouci.