Dnes je 13. května 2024 a svátek má Servác 20°C | Zítra Bonifác 21°C

Zpravodaj ke stažení zde: SMSka 08-2022

Zpravodaj SMSka 08/2022

Zpravodaj ke stažení zde: SMSka 08-2022

Co najdete ve zpravodaji?

• Třeba informace o tom, že SMS ČR připravuje společný nákup na Českomoravské komoditní burze. Soutěžit se budou dodávky elektrické energie a plynu do konce roku 2023. Obce, které se budou chtít ke společnému postupu připojit, musí uzavřít se SMS ČR smlouvu o společném zadávání, připravit potřebné podklady a vše odeslat nejpozději do 26. srpna.
  • V pondělí 15. srpna se spustily první výzvy pro další programové období Operačního programu Životní prostředí 2021–2027 (OPŽP). Do konce letošního roku hodlá Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlásit 28 výzev, a to ze všech oblastí programu. Odkaz naleznete i na novém webu smscr.cz.
  • Na negativní postoj distributorů narazila řada obcí, které už s předstihem myslely na alternativní zdroje energie. Mnoho žádostí o připojení obecních decentrálních zdrojů výroby energie distributoři zamítli. V reakci na apel SMS ČR proto Energetický regulační úřad (ERU) vytvořil sběrné místo, kam mohou obce zasílat své podněty, jimiž se bude úřad individuálně zabývat.
  • Vrchní soud v Praze na konci června rozhodl, že se největší česká stavební firma Metrostav nesmí účastnit soutěže o veřejné zakázky, a to po dobu tří let. Jaké má rozhodnutí důsledky a od kdy je účinné? Vztahuje se i na dceřiné společnosti? A jak má zadavatel postupovat v případě, že už s tímto dodavatelem smlouvu uzavřel?
  • Požár v Národním parku České Švýcarsko ohrožoval i některé obce. Starostové měli plné ruce práce a pro mnohé z nich se jednalo o cennou zkušenost. Pohled na čerstvé události popisuje s drobným odstupem starostka Janova u Hřenska Ladislava Kotková.

Fotogalerie 1 fotek