Dnes je 13. května 2024 a svátek má Servác 8°C | Zítra Bonifác 21°C

21. února 2022 | Veselíčko

Zpravodaj SMSka 2/2022

SMS ČR opět poslalo další zpravodaj v letošním roce: SMSka 02-2022

Co se v ní třeba dočtete?
Věděli jste, že v zemi paradoxně přibývá míst, kde není dosah GSM signálu? Říkáte, že je to případ právě Vaší obce? Právě o těchto bílých místech pojednává naše téma, které začíná na str. 2.

S prvním dnem letošního roku vstoupily v účinnost drobné změny v pravidlech pro zveřejňování rozpočtových dokumentů. Kromě rozpočtu obce se nová úprava týká střednědobého výhledu rozpočtu, pravidel rozpočtového provizoria a závěrečného účtu. Více o tom na str. 5.

Brzy to bude osm měsíců ode dne, kdy se nad jižní Moravou a ústeckou obcí Stebno prohnalo tornádo. Co se v postižených obcích za tu dobu změnilo a jak pomohly obce z celé země a SMS ČR? Rekapitulace začíná na str. 7.

Nejen konzultační a přednáškové činnosti se věnují SMS-služby. Pro obce a školy vydávají také publikace a hned tři zpravodaje. Víte, které to jsou? Nejen zpravodaje, ale i jejich šéfredaktorky představujeme na str. 13.

Víte, z jakých programů může Vaše obec aktuálně čerpat dotace? Nedivili bychom se, pokud byste tento údaj z hlavy neznali. Zjistit to však můžete během chvilky. Stačí jen pár kliknutí myší a přehled o dotacích získáte za méně než minutu. Nový dotační modul představuje na str. 15 geoinformační systém AGIS.

Fotogalerie 1 fotek