INFO: +420 581 793 255 | info@obec-veselicko.cz
Dnes je 11. prosince 2023 a svátek má Dana 1°C | Zítra Simona 4°C

Kamenolom

Informace z předchozích let najdete na archivním webu: Info kamenolom

Kamenolom Veselíčko – oficiální vyjádření KAMENOLOMY ČR s.r.o k provozu kamenolomu Veselíčko.

Předpokládané zahájení přípravných prací k těžbě (vrtání, čistění etáží): 19. 6. 2023.

Předpokládaná doba trvání těžby v letošním roce: do 15. 12. 2023.

Měsíční plánovaná těžba: 30 000 t.

Provoz lomu: práce v lomu (drcení mobilní linkou) a vyvážka z lomu bude od pondělí do pátku v době od 06:00 do 18:00, provoz o víkendech předpokládáme pouze v případě naléhavého požadavku ze strany ŘSD (pokud nastane, budeme ohlašovat předem vedení obce).

Trhací práce: v pondělí mezi 9-14 hod.

Prašnost: v případě nepříznivých klimatických podmínek zajistí lom skrápění a úklid vozovky. Mezi výjezdem z lomu a silnici III. třídy (sjezd) bude položen nový asfaltový povrch kvůli snížení emisí prachových částic a hluku z dopravy.

Výzva: případě, že občané zjistí pochybení ze strany řidičů přepravy (vysoká rychlost, omezení či ohrožení účastníků v jízdě), je nutné nahlásit SPZ, ideálně i s fotkou. V případě dotazů či podnětů prosím piště na email: radim.dluhos@mineral.eu. Všechny potřebné informace budou zveřejněny na webových stránkách obce Veselíčko.

Upozornění: vstup do dobývacího prostoru je zakázán pod pokutou 15 000 Kč.

Na závěr: společnost Kamenolomy ČR s.r.o. je generálním dodavatelem kameniva pro výstavbu posledního úseku dálnice D1, která patří k prioritním stavbám státu. Tímto prosíme občany o shovívavost. Materiály potřebné pro dostavbu D1 nebudou dodávány pouze z kamenolomu Veselíčko, ale i okolních kamenolomů.

Výše uvedené údaje jsou orientační, mohou se v průběhu realizace stavby měnit.

Sledujte nás i na sociálních sítích