INFO: +420 581 793 255 | info(zavináč)obec-veselicko.cz
Dnes je 21. května 2024 a svátek má Monika 16°C | Zítra Emil 25°C

Obec pomáhá občanům

Oblasti pomoci občanům obce

 

1) Taxi senior Veselíčko

Doprava zdarma každý pracovní den.

Pro koho je služba určena?

Služba je určena pro seniory, kteří potřebují dopravit k lékaři, na nákupy (Penny, Lidl) nebo pro léky do Lipníku nad Bečvou. Řidič Vás vyzvedne u Vašeho domu, kde Vás také vysadí při cestě zpět. Služba je zcela zdarma a je poskytována mikrobusem Dolňáček.

Které dny a v jakém čase je možné službu využít?

Službu můžete využít od pondělí do pátku v čase 8:00 - 10:00 hod., 13.30 - 14:30 hod.

Jízdu je nutné telefonicky objednat u řidiče, pana Zemánka, na telefonním čísle 724 248 706, čím dříve, tím lépe (nejpozději den předem). Kapacita osob je omezena množstvím sedaček v automobilu.

Pozn.:   Služba nenahrazuje zdravotnickou dopravu sanitkou, neboť v autě chybí proškolený zdravotnický personál a vybavení sanitního vozu, nelze ji tedy využít imobilními občany (vozíčkáři). 

2) Příspěvek na dovoz oběda

Možnost pro konkrétní osoby (specifikace viz níže) získat od obce Veselíčko příspěvek 15 Kč na dovoz jednoho oběda denně.
Koho se týká: obyvatelé s trvalým bydlištěm na území obce Veselíčko, kteří si nemohou obstarat oběd vlastními silami nebo jinak než odběrem ze stravovacího zařízení. Žadatel zároveň musí splnit alespoň jedno z těchto kritérií:

  • dosáhl 70 a více let věku,
  • je držitelem průkazu TP, ZTP, ZTP/P,
  • nachází se v tíživé životní situaci (žádosti splňující pouze toto kritérium budou posuzovány individuálně a schvalovány na předem stanovené časové období).

Příspěvek je poskytován žadateli na základě schválené Žádosti o příspěvek od obce Veselíčko na dopravu obědů. K tomuto slouží vzorový formulář obce: senioři formulář. Vyplněný formulář je nutné odevzdat jedním z následujících způsobů:

  • oskenovaný on-line na e-mail urad.veselicko@iol.cz,
  • osobně do poštovní schránky Obecního úřadu Veselíčko,
  • osobně na Obecní úřad Veselíčko.

Tato forma pomoci obcí Veselíčko je zřízena z důvodu nutné podpory výše uvedené skupiny osob v době zvyšujících se finančních nároků na bydlení, služby a nákup základních potravin.
Příspěvek slouží pro udržení a zajištění pravidelného stravování v podobě jednoho teplého oběda denně pro osoby se sníženou pohyblivostí a jako pomoc pro zachování soběstačnosti a setrvání ve svém přirozeném domácím prostředí a sociální skupině.

Tento příspěvek obce na dopravu obědů je možné již nyní uplatnit u školní jídelny Mateřské školy Veselíčko p.o.. V případě požadavku na uplatnění příspěvku u jiné stravovací služby kontaktujte Obecní úřad Veselíčko.

3) Konzultace s pracovnicí obce Veselíčko pro občany v tíživých životních situacích

Nachází-li se obyvatel obce Veselíčko v tíživé životní situaci, může nyní využít možnost konzultace a poradenství s pracovnicí obce, jež má dlouhodobé zkušenosti s prací v sociálních službách. Získá tak informace potřebné k vyřešení nepříznivé situace. Služba je poskytována zdarma. Konzultace si můžete dohodnout na tel. č.: 739 378 493, paní Trpáková. Schůzka může být uskutečněna v budově obecního úřadu nebo u Vás doma, dle dohody s paní Trpákovou.

 

Sledujte nás i na sociálních sítích