INFO: +420 581 793 255 | info(zavináč)obec-veselicko.cz
Dnes je 13. června 2024 a svátek má Antonín 17°C | Zítra Roland 19°C

Hraběnčina naučná stezka

Na naučné stezce kolem Veselíčka se pokocháte místy, kudy chodila sama hraběnka.

Časová náročnost 2-4 hodiny

V malé středomoravské obci Veselíčko, kterou najdeme v okrese Přerov, se nachází Hraběnčina naučná stezka. Přijet do obce je možné autem - parkování v blízkosti zámku nebo autobusem, který do obce jezdí pravidelně.

Hraběnčina naučná stezka vznikla v obci nedávno, teprve v roce 2011. Vyrazit na ni je možné pěšky, na kole, v zimě na běžkách. Naučná stezka má dohromady 25 zastavení a na výběr máte 5 různých okruhů této stezky dlouhých 16 km. Asi každý si sám vybere, co ho zajímá a jaký okruh navštíví. Například okruh okolo obce prochází kolem památek, kolem kterých chodila prý sama hraběnka. Větší část stezek vede lesem, který má více než 500 ha.

Naučnou stezku založil spolek Záhoří za přispění finančních prostředků z evproské unie. Chtěli do obce přilákat turisty a nabídnout tak procházku po obci a jejím okolí za zajímavými památkami a místy.

Po naučné stezce nás doprovází fiktivní hraběnka Josefka. Inormace se dočtete z panelů, kapesního průvodce nebo prostřednictvím QR kódů. Panely nejsou zaměřené jen na historii, ale také na okolní přírodu, archeologii, zemědělství, sochařství nebo spolkovému životu.

Dalčí informace najdete na kudyznudy.czvenkazdyden.cz či naucne-stezky.cz.


Sledujte nás i na sociálních sítích