INFO: +420 581 793 255 | info(zavináč)obec-veselicko.cz
Dnes je 14. července 2024 a svátek má Karolína 26°C | Zítra Jindřich 28°C

Energetická krize: Úřad práce může pomoci

8. března 2022 | Veselíčko

Nadpis článku

Energetická krize: Úřad práce může pomoci

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí zareagovalo na mimořádnou situaci, kdy hrozí velkému množství zákazníků odpojení od plynu nebo elektřiny.

Informační letáky:

Vzhledem k bezprecedentnímu nárůstu cen energií na velkoobchodních trzích, ke kterému došlo na podzim uplynulého roku, ztratili někteří dodavatelé energií schopnost dostát závazkům vůči svým zákazníkům. Dotčení zákazníci tak ze dne na den ztratili svého původního dodavatele a ze zákona přešli pod dodavatele poslední instance (dále jen „DPI“). S těmito dodavateli byla ve spolupráci s resortem MPSV a Ministerstvem průmyslu a obchodu dohodnuta mimořádná spolupráce. Jde o potřebu řešit urychleně situaci těch zákazníků, kteří v režimu DPI stále zůstávají. V polovině dubna totiž hrozí všem, co doposud nemají uzavřenou standardní smlouvu o odběru, neoprávněný odběr energií a tím pádem následné odpojení od dodávky plynu a elektřiny.

Domácnosti, které jsou takto ohroženy, budou přímo kontaktovány pracovníky Úřadu práce ČR s cílem upozornit je na možnosti řešení jejich situace a pomoci ze strany státu. Mezi osobami, ketré dosud v režimu DPI zůstávají, mohou být ti nejzranitelnější z našich občanů. Je nezbytné vynaložit síly k tomu, aby se pomohl těmto osobám problém vyřešit. Úřad práce ČR je připraven udělat v tomto ohledu maximum, aby podchytil co největší počet těch, kteří se mohou v důsledku odpojení od energií ocitnout v hmotné nouzi. Aktuálně se jedná o přibližně 6000 odběratelů plynu, celkově asi 30 000 odběratelů elektřiny a plynu.

 

Fotogalerie 1 fotek

Soubory ke stažení

MV-Letak_prakticke-otazky

Sledujte nás i na sociálních sítích