Dnes je 27. dubna 2024 a svátek má Jaroslav 16°C | Zítra Vlastislav 20°C

Prosba k majitelům automobilů ve Veselíčku: Parkujte ohleduplně!

20. března 2024 | Veselíčko

Podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích musíme při parkování na silnici zajistit, aby byl volný alespoň jeden jízdní pruh široký minimálně 3 metry pro každý směr jízdy. To znamená, že na obousměrné silnici je potřeba udržet volných minimálně 6 metrů.

To ale neznamená parkovat na chodníku. Chodníky jsou určeny především pro chodce.

Výzva k ohleduplnosti

Obec Veselíčko, společně s autobusovým dopravcem ARRIVA autobusy a.s. apeluje na všechny majitele automobilů, aby byli ohleduplní při parkování. Je nezbytné, aby vozidla nestála na chodnících a také neblokovala prostor potřebný pro bezpečný průjezd vozidel, včetně autobusů.

Upozorňujeme, že velmi neradi bychom přistupovali k dalšímu porušování pravidel tak, aby situace byla řešena zásahem policie.

Proč o to žádáme?

Nesprávně zaparkovaná vozidla na chodnících nutí chodce, včetně rodičů s kočárky a dětí jdoucích na autobus, vstupovat na silnici, čímž se vystavují riziku kolize s projíždějícím automobilem. Je naší společnou povinností zajistit, aby chodníky byly bezpečné pro všechny.

Poděkování

Chceme poděkovat všem, kdo si již vybudovali parkovací místo mimo komunikaci i chodník. Nebo při příjezdu ke svému domu jen vystoupí z auta, otevřou bránu a vjedou na svůj dvůr.

Za pochopení a spolupráci předem děkujeme.

Obec Veselíčko a ARRIVA autobusy a.s.