INFO: +420 581 793 255 | info(zavináč)obec-veselicko.cz
Dnes je 15. dubna 2024 a svátek má Anastázie 13°C | Zítra Irena 11°C

SVAZ ZAHRÁDKÁŘŮ

-
Informace

SVAZ ZAHRÁDKÁŘŮ

Nadpis článku

Vznik: 1962 Právní forma: občanské sdružení Předseda: Gabriela Spáčilová

Hlavní činností je výkup ovoce. Dále pořádání zájezdů pro členy svazu a občany obce Veselíčko a návštěvy při výročích členů s předáváním balíčků.

Historie

Český zahrádkářský svaz Veselíčko byl založen v roce 1962. Členskou základnu tvořilo asi 72 členů. Výměra užívání půdy přídomních zahrádek tvořila asi 60 arů.

Pro svoji činnost – výkup ovoce museli pronajmout stodolu u Otáhalů na Veselíčku. Zde byli podmínky velmi těžké, proto se rozhodovali, že si postaví novou. Zakoupili tak od Plynáren v Lipníku ocelovou halu a tu postavili na Pastvisku na pozemku obce. To už se psal rok 1972 a výkupnu bylo možno používat ke skladování a výkupu.

Výkup pro Zeleninu Ostrava začal vykupovat p. Navrátil asi 6 let, po té paní Gogelová, která vykupovala až do roku 1990, kdy se podmínky výkupny změnily. Výkupnu jsme začali pronajímat podnikatelům obce panu Panákovi, Černochovi a firmě Modit.

O množství nasbíraného ovoce byl stále menší zájem, z tohoto důvodu jsme se rozhodli a začali spolupracovat s firmou Drago, která si od roku 2005 začala výkupnu po vedení pana Tichého pronajímat a vykupovat ovoce. Používali ji celoročně jako sklad.

Od svého uvedení výkupny do provozu se stále vylepšovalo její celkové vybavení. V roce 2006 se přivedla nová vodovodní přípojka, sociální vybavení, malá kancelář, oplocení nádvoří pro sklad obalů.

V roce 2011 byl výkup na Veselíčku ukončen pro nezájem odbytu a v roce 2012 jsme výkupnu předali do správy majetku Obce Veselíčko.

Členové

Spáčilová Gabriela člen
  člen
  člen
Giblová Dana člen
Gogela Jiří člen
  člen
Hlobil Zdeněk člen
Kovařík Karel člen
  člen
Kramplová Dana člen
Kramplová Marta člen
  člen
  člen
  člen
  člen
Panák Josef člen
Pospíšilová Jiřina člen
  člen
  člen
Šedová Božena člen
  člen
Turbek Karol člen
  člen
  člen

Od doby založení, počet členů stále ubývá. Ve vedení ČZS se postupně vystřídalo několik předsedů – pan Metelka, Kropka, Panák, Slaměník, Krampla, Kovařík, Panák J.

Sledujte nás i na sociálních sítích