Dnes je 20. května 2024 a svátek má Zbyšek 12°C | Zítra Monika 21°C

"Zahrada poslední...", procházka a beseda o pietním místě

Datum: 9. června 2024

9. 6. 2024, v 17 hod., místní hřbitov

Místní hřbitov letos bude mít 90 let od založení.  Zajímavosti o vzniku, historii kříže a perspektivu pietního místa se dozvíte na procházce a besedě nejen pro seniory. Akce se uskuteční pod názvem "Zahrada poslední..." v neděli 9. června v 17 hodin. Na hřbitově totiž jsou hroby národních umělců Ladislava Kovaříka a Richarda Uherka, dále válečných hrdinů z 1. světové i 2. světové války a připomeneme rovněž bývalé ředitele a učitele místní školy a starosty obce. Návštěvníci budou moci nahlédnout i do cihlové márnice, která jinak přístupná není. Snad bude procházka zajímavá a poučná nejen pro návštěvníky, ale i pořadatele, protože při besedě se člověk vždy dozví něco nového.

Prohlídku hřbitova ve Veselíčku pořádá Muzeum Záhoří ve spolupráci se Svazem zahrádkářů a Klubem důchodců.

plakát